بادام زمینی

خواص بادام زمینی برای مردان + ویدیو

فواید بادام زمینی برای مردان

در آزمایش جالبی که سال 2018 در شهر مادرید اسپانیا برای بررسی تاثیر آجیل بر افزایش میل جنسی مردان صورت گرفت، با ابزار اسپرمو گرام گروهی از مردان را که تعداد، شکل و تحرک اسپرم مشابهی داشتند را جدا کردند. و آن ها را به دو گروه تقسیم کردند. به مدت 14 هفته به هر دو گروه مواد غذایی مشابهی دادن با این تفاوت که در برنامه غذایی گروه اول یک میان وعده آجیل 60 گرمی (شامل گردو، فندق و بادام زمینی) قرار دادند. و گروه دوم غذای بدون آجیل مصرف می کردند.

در این مدت 14 هفته محققان آزمایش های مختلفی از سطح اسپرم این دو گروه انجام دادند. و در همه این آزمایش ها به وضوح دیدند که تعداد و کیفیت اسپرم مردانی که آجیل مصرف کرده اند بسیار بیشتر از گروه بدون آجیل بود. و این اختلاف با گذشت هفته ها زیادتر نیز می شد.

در این مطلب می خواهیم به تاثیر خواص بادام زمینی برای مردان بپردازیم.

 

بادام زمینی و تقویت میل جنسی در مردان

بادام زمینی سرشار از آمینو اسید آرژنین است. آرژنین در بدن به اکسید نیتریک تبدیل می شود. اکسید نیتریک هم رگ های خونی را گشاد می کند. و باعث بهبود جریان و گردش خون می شود. بدین ترتیب هنگام نعوظ خون به راحتی در آلت جنسی مردانه جمع شده و آن را بزرگ و سفت کند. پس بادام زمینی به درمان اختلال نعوظ مردان کمک می کند.

همچنین آزمایشات متعدد دیگری نشان داده اند که آرژنین کیفیت مایع منی را افزایش می دهد. میل جنسی را زیادتر کرده و سطح تستسترون را افزایش می دهد.

بادام زمینی همچنین در خود آنتی اکسیدانی به نام رزوراترول دارد که این ماده از سلامت جنسی در مردان حمایت می کند.

همچنین رزوراترول با کمک به پذیرش انسولین به کنترل دیابت کمک می کند.

 

 

خواص بادام زمینی برای اسپرم

 

یکی از عوامل مهم در ناباروری مردان کمبود عنصر سلنیم(Se) در بدن است. آزمایشات مختلف نشان داده اند که سطح پایین سلنیوم باعث کاهش تعداد اسپرم می شود. ولی با افزایش سلنیوم خون، تعداد و تحرک اسپرم ها زیادتر می شود. حالا سلنیوم چه ارتباطی با بحث ما دارد؟

-طبق مقاله Amount of Selenium in Peanuts بادام زمینی و محصولات حاوی آن سرشار از سلنیوم هستند و مصرف 5 عدد روزانه آن می تواند سطح سلنیوم و در نتیجه تعداد اسپرم مردان را افزایش دهد. افزایش تعداد اسپرم ها نیز کمک می کند زودتر پدر شوند.

 

درمان طاسی مردان با خوردن بادام زمینی

 

فواید بادام زمینی برای مردان

آمینو اسید سیستین برای درمان نازکی و ریزش مو و افزایش رشد مو کاربرد دارد. تیروزین هم یکی دیگر از اسیدآمینه ها است که برای جلوگیری از ریزش مو کاربرد دارد. بادام زمینی منبع خوبی برای این اسید آمینه ها است و مصرف روزانه آن می تواند از طاسی مردانه جلوگیری کند.

 

خواص بادام زمینی برای ریه مردان

متاسفانه اغلب مردان ما سیگار و قلیان مصرف می کنند و با گذشت زمان دود سیگار ریه آن ها را خراب می کند و باعث مبتلا شدن آن ها به سرطان ریه می شود. ماده ای که برای جلوگیری از سرطان مفید است. آنتی اکسیدان نام دارد و بادام زمینی هم سرشار از آنتی اکسیدان های مختلف است. پس مصرف بادام زمینی برای ریه مردان مفید است.

از دیگر خواص بادام زمینی برای ریه مردان که کمی غیر مستقیم به نظر می رسد، می توان به کمک بادام زمینی برای تغییر عادت این افراد اشاره کرد.

به طوری که مطالعات نشان داده است افراد سیگاری از روی عادت سیگار می کشند و اگر به جای سیگار تخمه یا آجیلی مثل بادام زمینی در جیب خود بریزند، و بخورند رفته رفته مصرف سیگار را فراموش می کنند.

 

 

نتیجه گیری

در این مطلب تاثیر فوق العاده بادام زمینی بر بدن آقایان را بررسی کردیم، البته که به غیر از بادام زمینی غذاهای دیگری هم هستند که می توانند به افزایش میل جنسی و تقویت اسپرم های مردان و یا جلوگیری از طاسی کمک می کنند. ولی نقش بادام زمینی با توجه به ویتامین ها و آمینو اسیدهای مهمی که دارد خیلی زیاد است.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “خواص بادام زمینی برای مردان + ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید