بادام زمینی

ارتباط کره بادام زمینی و دیابت [ سد محکم جلوی دیابت ]

کره بادام زمینی برای افراد دیابتی

قبل از این که ارتباط کره بادام زمینی و دیابت را بررسی کنیم، یه توضیحی در مورد دو نوع شایع دیابت بدم: دیابت نوع 1 که در آن بدن نمی تواند انسولین تولید کند. و دیابت نوع دو که در آن انسولین به میزان کافی در خون وجود دارد ولی سلول ها نمی توانند آن ها را جذب کنند.

دیابت نوع دو در افرادی که زمینه چاقی دارند، رخ می دهد. پس بسیار مهم است که چاقی را کنترل کنیم و راه بروز بیماری دیابت برای بدن خود را ببندیم.

شناخت خواص کره بادام زمینی به ما کمک زیادی در درمان بیماری ها می کند.

رابطه خوب بادام زمینی و دیابت

افراد دیابتی از هر دو نوع یک یا دو که باشند نمی توانند گلوکز (قند خون) را جذب کنند. و قند خون در آن ها انباشته می شود. اگر شما هم جز افراد دیابتی هستید، پزشک به شما توصیه می کند که از غذاهایی که کربوهیدرات(قندها) کمی دارد استفاده کنید.

خبر خوب آن که بادام زمینی و کره بادام زمینی کربوهیدرات بسیار کمی دارند. و فقط 10 درصد از ارزش غذایی بادام زمینی را کربوهیدرات تشکیل می دهد.

بادام زمینی برخلاف میوه ها و آجیل های دیگر بسیار قند کمتری دارد. و برای افراد دیابتی بسیار مناسب است.

بادام زمینی و دیابت

 

 

بادام زمینی قند خون را پایین می آورد!

در بدن بیماران عزیز دیابتی قند خون جذب نمی شود و با خوردن حبه قند کوچک قند خون به سرعت بالا می رود. به این افراد توصیه می شود که تا می توانند غذاهایی مصرف کنند که به آرامی هضم می شود.

یکی از شاخص های تعیین قند خون شاخص بار گلیسمی (GL) نام دارد. این شاخص مقدار کربوهیدرات های خون را می سنجد. طبیعتا برای افراد دیابتی بسیار مهم است که غذاهایی را مصرف کنند که شاخص GL و قند خون کمتری دارند. شاخص GL بادام زمینی از 100 نمره برابر 1 است و این نشان می دهد که خوردن بادام زمینی برای دیابت بسیار مناسب است.

مصرف کره بادام زمینی بدون شکر می تواند به کاهش وزن، بهبود قند خون و تنظیم چربی خون کمک کند. البته به شرطی که به درستی مصرف شود. متخصصین تغذیه می گویند که خوردن روزانه دو قاشق کره بادام زمینی بسیار موثر واقع می شود طوری که فرد پس از 10 روز آثار مطلوب آن در رژیم غذایی خودش را می بیند.

همچنین مطالعات نشان می دهد که خوردن کره بادام زمینی ناشتا کمک زیادی به کنترل قند خون در افراد دیابتی می کند.

 

 

منیزیم بادام زمینی به کمک افراد دیابتی میاید.

بادام زمینی منبع بسیار خوبی برای منیزیم به حساب می آید. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 سطح منیزیم پایینی دارند و منیزیم بادام زمینی به افراد دیابتی کمک می کند.

منیزیم بادام زمینی در این موارد به افراد دیابتی کمک می کند:

  • کاهش حساسیت بدن به انسولین
  • کمک به جلوگیری از التهاب  سیستمیک
  • کاهش استرس اکسیداتیو

 

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “ارتباط کره بادام زمینی و دیابت [ سد محکم جلوی دیابت ]

دیدگاهتان را بنویسید