بادام زمینی

بادام زمینی و کبد چرب (اینقدر راحت درمان کن)

بادام زمینی و کبد چرب

اگر خیلی ساده بخواهم کبد چرب را تعریف کنم: کبد چرب به جمع شدن چربی در سلول های کبد یا همان جگر می گویند. کبد چرب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، ولی مهم ترین دلیل آن مصرف غذاهای چرب است. حالا می خواهیم رابطه بادام زمینی و کبد چرب را بررسی کنیم و ببینیم که بادام زمینی به درمان کبد چرب کمک می کند یا برعکس باعث تشدید این بیماری می شود؟

درمان کبد چرب با خوردن بادام زمینی

بادام زمینی سرشار از چربی‌های سالم و غیر اشباع است. و یکی از مفیدترین چربی های گیاهی را دارد. که مصرف آنها هیچ آسیبی به کبد و اندام های مهم بدن شما نمی‌رساند. جالب است بدانید در 100 گزم بادام زمینی حدود 49 گرم چربی وجود دارد، که بیشتر از 30 گرم آن چربی غیر اشباع است. این چربی‌ها  به هیچ وجه در کبد شما جمع نمی شوند. و با جذب سریع در بدن کلسترول خون را کاهش می دهند و مانع از تجمع آن ها د کبد می شوند و با این کار چربی بادام زمینی به درمان کبد چرب کمک می کند.

 

بادام زمینی و چربی خون

بادام زمینی به خوبی به تصفیه و مفید سازی چربی های خون کمک می کند. در واقع چربی های مفید بادام زمینی با کلسترول ها جایگزین می شود. تری گلیسریدها همان چربی های اشباع و جامد هستند. ما حتی اگر روغن جامد هم نخوریم باز هم تری گلیسرید را از بعضی غذاها دریافت می کنیم. چربی های مفید بادام زمینی تری گلیسرید خون را نیز کاهش می دهند.

 

با خوردن بادام زمینی از چربی کبد پیشگیری کنیم

برای درمان کبد چرب کافیست کبد ما چربی های مضر (کلسترول و تری گلیسرید) را دریافت و ذخیره سازی نکند. بادام زمینی قاتل چربی هایی است که باعث بیماری کبد چرب می شوند. شما می توانید با خوردن روزانه 10 عدد بادام زمینی کبد چرب را کنترل و به مرور زمان درمان کنید. علاوه بر کلسترول و تری گلیسرید، چربی های اشباع و چربی های تراس نیز باعث کبد چرب می شوند. بادام زمینی چربی های اشباع کمی دارد و چربی های تراس ندارد.

 

کدام مواد بادام زمینی به کبد کمک می کنند؟

چربی های غیر اشباع پلی(یعنی درشت) و چربی های غیر اشباع مونو (چربی های کوچک) بادام زمینی به درمان کبد چرب کمک می کنند. علاوه بر این ها فیبرها، پتاسیم و منیزیم بادام زمینی نیز در درمان کبد چرب موثر است.

 

کره بادام زمینی برای کبد چرب شما

 

کره بادام زمینی به دلیل محتوای بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها می تواند فعالیت آنتی اکسیدانی کبد را بهبود بخشد و سلامت آن را افزایش دهد. کره بادام زمینی منبع مناسبی از پروتئین است که برای بیماران کبدی بسیار مهم است، زیرا محدودیت های غذایی زیادی دارند. افراد مبتلا به بیماری های کبدی اغلب مواد مغذی زیادی را از دست می دهند که منجر به کاهش وزن می شود. علاوه بر این، مطالعه‌ای در دانشگاه ویرجینیا نشان داد که ویتامین E، که در کره بادام‌زمینی یافت می‌شود، می‌تواند با مسدود کردن پروتئین‌های RSK که باعث ایجاد سیروز می‌شوند، به بازسازی کبد کمک کند.

 

نقش بادام زمینی در تمیز کردن کبد

آنتی اکسیدان ها موادی هستند که سموم و مواد زاید را از بدن دفع می کنند. اگر کبد چرب دارید باید غذاهایی که آنتی اکسیدان زیادی دارد مصرف کنی. خبر خوب آن که بادام زمینی جز 10 غذای اول است که دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان هستند. همچنین افلاتوکسین موجود در بادام زمینی به تمیز کردن کبد کمک می کند.

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید