بادام زمینی

بادام زمینی برای سگ و بقیه حیوانات+ 2 تا فیلم

کره بادام زمینی برای سگ

اگر شما هم می خواهید به سگ یا هر حیوان خانگی دیگر خود بادام زمینی یا کره بادام زمینی بدهید حتما برای شما سواله که مثلا:

چرا میگن سگ ها عاشق کره بادام زمینی هستند؟ – اصلا آیا بادام زمینی برای سگ خوبه؟ یا کره بادام زمینی برای گربه یا طوطی چه خواصی داره؟ در این مطلب در مورد فواید و مضرات بادام زمینی برای سگ ها و چند حیوان خانگی دیگر حرف میزنیم. کافی است چند دقیقه زمان بگذارید و این صفحه را بخوانید و اگر سوالی برایتان پیش آمد حتما در صفحه چت از من بپرسید.

 

چرا سگ ها کره بادام زمینی را دوست دارند؟

بادام زمینی سرشار از پروتئین است، ویتامین B6 و چربی زیادی دارد. و این ها همان چیزهایی هستند که سگ ها می خواهند. سگ ها از کره بادام زمینی سیر نمی شوند. پیشنهاد می کنم کره بادام زمینی را به عنوان یک میان وعده به سگ های خود بدهید

آیا بادام زمینی برای سگ خطرناک است؟

بهترین بادام زمینی برای سگ ها بادام زمینی شور و خوشمزه ای نیست که  ما آدم ها دوست داریم و می خوریم. بادام زمینی خشک بو داده (یا خام)، بدون نمک تنها بادام زمینی است که برای سگ ها بی خطر است، اگرچه سگ شما اگر شما می تواند چند بادام زمینی شور را بخورد و احتمالا خوشش هم بیاید. ولی، بادام زمینی شور دارای سدیم بیشتری نسبت به نیاز سگ شما است و در صورت مصرف زیاد می تواند برای سلامتی او مضر باشد ، بنابراین بهتر است از دادن بادام زمینی شور به سگ خودداری کنید.

به همین خاطر است که بعضی از صاحبان ترجیح می دهند کره بادام زمینی خود را درست کنند. کره بادام زمینی خانگی به صاحبان این امکان را می دهد که میزان روغن و سدیم موجود در دستور غذا را کنترل کنند و همچنین خطر مسمومیت را از بین می برد. بنابراین اگر می توانید بادام زمینی را خام تهیه کنید و  خودتان در خانه آن را برشته کنید و کره گیری نمایید.

 

 

کدام بادام زمینی برای سگ خوبه؟

بهترین نوع بادام زمینی برای سگ ها بادام زمینی بدون نمک است. این که خام یا برشته باشد از نظر ارزش غذایی فرق زیادی نمی کند. ولی سگ ها بادام زمینی برشته را بیشتر دوست دارند. چون دیگر طعم خامی و ناپختگی را ندارد. پس بهترین شکل بادام زمینی برای سگ ها بادام زرمینی خشک و بوداده (بی نمک) است.

 

کره بادام زمینی برای سگ خوبه؟

سگ ها عاشق لیسیدن کره بادام زمینی هستند. هر چند روز یکبار کره بادام زمینی را به مقدار یک یا دو قاشق در ظرفی بریزید و جلوی سگ ها بگذارید. خواهید دید که چقدر با شدت و سرعت کره بادام زمینی را لیس می زنند و زود تمامش می کنند.

نکته: کره بادام زمینی هر چند حاوی پروتئین زیاد است و سگ ها از خوردنش لذت می برند ولی غذای اصلی سگ نیست. و آن را فقط به عنوان میان وعده برای سگ خود مصرف کنید. و هیچ وقت به عنوان وعده غذایی کامل استفاده نکنید.

حتما برچسب کره بادام زمینی را بررسی کنید که حاوی نمک یا شیرین کننده های مصنوعی به نام زایلیتول نباشد. این مواد ممکن است هاپوی شما را مسموم کند.

بعضی مواقع سگ ها دارو نمی خورند اگر زرنگ باشید می توانید از کره بادام زمینی که یک غذای خوشمزه برای سگ است، برای پنهان کردن دارو استفاده کنید.

آیا سگ ها می توانند پوسته بادام زمینی بخورند؟

سگ ها پوست بادام زمینی(پوست کاغذی) را دوست ندارند و نمیخورند. حتی اگر به طور تصادفی هم بخورند مجبورند به همان شکل دفع کنند. چون پوسته بادام زمینی سلولزی است و در روده سگ هضم نمی شود. حتی ممکن است سگ ها پس از خوردن پوسته بادام زمینی دچار استفراغ نیز شوند.

 

آلرژی به بادام زمینی در سگ ها

اگر سگی حساسیت زیادی به بادام زمینی داشته باشد ، اگر حتی در معرض ریزگردهای بادام زمینی قرار گیرد ، ممکن است دچار شوک آنافیلاکتیک شود. این باعث تورم بینی می شود و راه تنفسی مناسب سگ را می بندد. اگر به موقع درمان نشود ، شوک آنافیلاکتیک می تواند کشنده باشد.

اگر خدایی نکرده فردی یا سگی دچار شوک آنافیلاکتیک شود برای نجاتش باید فورا آدرنالین تزریق کنید.

 

به سگم چند بادام زمینی بدهم؟

بهتر است بیشتر از چند عدد بادام زمینی به سگ ندهید. و لازم نیست سگ های شما بادام زمینی را به طور منظم بخورند. می توانید چند روز یکبار از بادام زمینی یا کره بادام زمینی در غذای سگ استفاده کنید.

 

بادام زمینی برای گربه

می دانیم که سگ ها کره بادام زمینی می خورند ولی آیا گربه ها هم کره بادام زمینی می خورند؟

مانند کره بادام زمینی، بادام زمینی برای گربه ها سمی نیست اما باید در مقادیر کم سرو شود . اگر می خواهید گربه خود را با مقداری بادام زمینی درمان کنید، مطمئن شوید که بادام زمینی خام و بدون نمک را انتخاب کنید ، زیرا سیستم گوارشی گربه ها ممکن است با مواد افزودنی مانند ادویه ها، نمک، روغن و چاشنی ها مشکل داشته باشد. از بادام زمینی که با شکلات پوشانده شده است نیز خودداری کنید.

اگر برای اولین بار است که به گربه خود کره بادام زمینی می‌دهید، حتماً مراقب او باشید تا واکنش‌های آلرژیک احتمالی وجود داشته باشد. در حالی که گربه ها به درجات مختلف آلرژی غذایی دارند، واکنش آلرژیک به کره بادام زمینی می تواند به سرعت تهدید کننده زندگی باشد. علائم یک واکنش آلرژیک عبارتند از:

بادام زمینی برای طوطی

#بادام زمینی برای عروس هلندی

#پسته شامی در غذای مرغ مینا

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید