بادام زمینی

بادام زمینی و یبوست (محتویات روده خود را نرم کنید!)

بادام زمینی و یبوست

اوقات حوصله بری هست. نمی تونی مشکلت رو با کسی در میان بگذاری. از طرفی نمی توانی برای یک یبوست راه بیوفتی و بری دکتر. احتمالا دکتر هم شیاف تجویز می کنه یا میگوید مدتی در آب گرم بنشین! در این مقاله می خواهیم به رابطه بادام زمینی و یبوست بپردازیم.

  • بادام زمینی یبوست میاره؟
  • بادام زمینی برای یبوست خوبه؟
  • کره بادام زمینی برای یبوست چطور؟

 

آیا خوردن بادام زمینی یبوست میاورد؟

اول از همه می گویم که مشکلات دستگاه گوارش مانند اسهال و یبوست و نفخ بیشتر در مورد مصرف غذاهای خاص بیشتر متوجه افرادی می شود که روده تحریک پذیر داشته باشند یا مشکلات گوارشی دیگری داشته باشند. ولی حساسیت های غذایی می تواند هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد. ولی به موضوع اصلی برگردیم! موقع یبوست مواد دفعی در روده ما سفت می شود. و بهترین راهکار برای رفع این مشکل خوردن فیبرها است.

 

چون فیبرها به حرکات روده شدت می دهند. و حرکات روده نیز به نوبه خود باعث نرم شدن محتویات آن می شود. و یبوست کاهش پیدا می کند. و بادام زمینی با داشتن فیبرها یبوست را از بین می برد.

کره بادام زمینی علاوه بر داشتن مقدار بالای فیبر، دارای چربی زیادی نیز هست. چربی کره بادام زمینی از نوع گیاهی و مایع بوده و سطح پوست روده را لغزنده می کند. و به دفع مواد کمک می کند. مانند بسیاری از بیماری ها خواص بادام زمینی در این مورد نیز به ما کمک می کند تا بیماری یبوست را درمان کنیم.

 

ایا بادام زمینی باعث اسهال میشود؟

خوردن بادام زمینی در حد تعادل باعث اسهال نمی شود و اگر بیش از حد معمول بادام زمینی نوش جان کنید، چون این آجیل فیبر بالایی دارد باعث بروز اسهال در بدن شما می شود.

 

آیا کره بادام زمینی موجب یبوست می شود؟

ببینید کره بادام زمینی باعث یبوست نمی شود که هیچ، بلکه به رفع کردن یبوست نیز کمک می کند. چون در ساختار خود مقادیر زیادی فیبر دارد. در هر قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حدود 0/3 گرم فیبر محلول و 0/7 گرم هم فیبر نامحلول وجود دارد. فیبر محلول آب را در روده حفظ می کند و کمک می کند مدفوع نرم بماند و سفت نشود. و هر دو فیبر کمک می می کنند که مواد راحت تر در روده حرکت کنند. و بدن راحت تر مدفوع را دفع کند.

نکته: هنگام خوردن کره بادام زمینی حتما سعی کنید مقادیر زیادی آب بنوشید تا به هضم کره بادام زمینی کمک کند. اگر کره بادام زمینی را بدون مایعات مصرف کنید ممکن است به بدتر شدن یبوست شما منجر شود.

 

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید