بادام زمینی

بادام زمینی برای تیروئید (فواید و مضرات )

بادام زمینی برای تیروئید

غده ی کوچک پروانه ای شکل که در قسمت پایینی گردن قرار دارد. چند هورمون مهم تولید می کند که مصرف انرژی و سوخت و ساز بدن را کنترل می کنند. متاسفانه ما وقتی به سراغ این هورمون می آییم که مشکلی داشته باشد. وقتی این غده هورمون های زیادی تولید می کند می گوییم بیمار پرکاری تیروئید گرفته است. و اگر هورمون های کمتری تولید کند می گوییم فرد به کم کاری تیروئید مبتلا شده است.

در این مطلب می خواهیم رابطه بادام زمینی و تیروئید را بررسی کنیم. و همچنین فواید و مضرات بادام زمینی برای تیروئید و هر کدام از بیماری های کم کاری و پرکاری تیروئید را بررسی کنیم.

 

 

 

فواید بادام زمینی برای تیروئید

بادام زمینی برای پرکاری تیروئید

         در بدن فرد سالم بادام زمینی فواید زیادی برای تیروئید دارد.

بادام زمینی سرشار از آهن و منیزیم است. عنصر مفید دیگر موجود در بادام زمینی سلنیم است که این سه عنصر با هم برای فعالیت تیروئید ضروری هستند. بنابرین بادام زمینی برای تیروئید مفید است و مصرف روزانه چند عدد بادام زمینی می تواند آهن، منیزیم و سلنیم مورد نیاز غده ی تیروئید شما را تامین کند. علاوه بر تیروئید، فواید بادام زمینی شامل دیگر اعضای مهم بدن نیز هست.

 

خواص بادام زمینی برای تیروئید پرکار

علت اصلی پرکاری تیروئید بیماری گروز است که یک بیماری خود ایمنی است.در این بیماری پادتن هایی در بدن ساخته می شوند که تیروئید را مجبور می کنند هورمون های بیشتری بسازد و ترشح کند. تیروئید برای ادامه حیات به عنصر ید نیاز دارد ولی اگر مصرف ید در بدن زیاد شود فعالیت این غده به شکل غیرمعمول زیاد می شود و به پرکاری تیروئید مبتلا می شویم.

بادام زمینی با مانع از جذب شدن ید می تواند برای بدن مفید باشد. پس خواص بادام زمینی برای تیروئید پرکار می تواند در کمک به کمتر جذب شدن ید در بدن باشد.

 

مضرات بادام زمینی برای کم کاری تیروئید

ید یکی از عناصر مهم برای فعالیت تیروئید و ساخت هورمون های تیروئیدی است. ما ید را از طریق غذاها جذب می کنیم. در بیماری کم کاری تیروئید میزان ید در بدن کم می شود. و تیروئید برای درخواست ید بیشتر بزرگ می شود که به آن گواتر می گویند. تحقیقات ثابت کرده اند که بعضی از غذاها مانند کلم، شلغم و بادام زمینی مانع جذب ید در بدن می شوند و به این نوع غذاها پرگواترین می گویند.

پس مصرف بادام زمینی می تواند مانع جذب ید در بدن شود. و بادام زمینی برای کم کاری تیروئید مضر است. اگر به کم کاری تیروئید مبتلا هستید توصیه می کنم از مصرف بادام زمینی خودداری کنید.

 

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید