بادام زمینی

روش بو دادن بادام زمینی با پوست کاغذی

بو دادن بادام زمینی با پوست در ماهی تابه

بو دادن بادام زمینی با غلاف(یا پوست کاغذی) با مغز بادام زمینی کمی متفاوت است. چون اگر بادام زمینی های غلافدار فقط چند دقیقه در تماس مستقیم با گرما باشند پوست شان می سوزد و تیره می شوند. حالا اگر می خواهید طریقه تفت دادن بادام زمینی با پوست را یاد بگیرید و اجرا کنید این مطلب را بخوانید و قدم به قدم آموزش را همراه با ویدیو پیش بیایید.

 

برشته کردن بادام زمینی با پوست

برای بو داده کردن بادام زمینی با پوست فقط لازم است همین ۶ مرحله ای که گفتم را رعایت کنید. در کمتر از ۳۰ دقیقه می توانید بادام زمینی شور و خوشمزه تهیه کنید.

 

1- جدا کردن آشغال بادام زمینی پوست کاغذی

ابتدا بادام زمینی را در ظرفی می ریزیم خس و خاشاک و برگ های اضافی و همچنین غلاف های پوک را از بادام زمینی جدا می کنیم.

 

 

2- شستن پوست بادام زمینی

غلاف های سالمی که انتخاب کردیم را پاک می کنیم به گونه ای که هیچ خاک و گلی نداشته باشد.

نکته: بعضی ها پیشنهاد می کنند که این بادام زمینی با پوست را بشوریم تا پوست آن کامل تمیز شود. ولی توجه داشته باشید که پوست بادام زمینی کاغذی است و آب را جذب می کند و بعدا برای برشته کردن به مشکل می خورید. البته من نمی گویم اصلا پوست بادام زمینی را نشورید! ولی اگر این کار را می کنید حداقل چند ساعت بگذارید پوست بادام زمینی خشک شود.

 

3- اضافه کردن نمک سنگی به کف ماهی تابه

قبل از این که غلاف های پاک شده بادام زمینی را در ماهی تابه بریزید، به کف ماهی تابه مقداری نمک درشت ( ما به آن نمک سنگی می گوییم) بریزید. هدف از این کار این است که پوست کاغذی بادام زمینی مستقیما به کف ماهی تابه برخورد نکند و نسوزد. همچنین نمک به خوبی و به طور غیر مستقیم گرما را به غلاف ها انتقال می دهد و آن ها را گرم و بو داده می کند.

نکته: در یک کاسه هم مقداری نمک خوراکی بریزید و آن را با آب مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بریزد و آن را بعدا بر روی غلاف های بادام زمینی بپاشید.

 

4- ریختن بادام زمینی پوست کاغذی به ماهی تابه

و غلاف های بادام زمینی را به نمک ها اضافه کنید و برشته کردن بادام زمینی را شروع کنید. با ملاقه یا قاشق سعی کنید مدام بادام زمینی را هم بزنید و زیر و رو کنید. این مرحله خیلی حساس است چون اگر کمی حواستان پرت شود پوست بادام زمینی شروع به سوختن می کند.

 

5- تشخیص زمان مناسب برشته کردن بادام زمینی

وقتی مثل بو دادن گندم یواش یواش صدا داد. و غلاف های بادام زمینی شروع به بو دادن کردند زیر شعله را کم کنید شعله اجاق گاز را خاموش کنید.

 

6- تست کردن و اضافه کردن نمک بادام زمینی

برای تست یکی دو تا از غلاف ها را بردارید و بشکنید و مغز بادام زمینی را می خوریم تا ببینیم بادام زمینی ها خوب ترد و خوشمزه شدند یا نه؟

اگر فکر می کنید هنوز می توانید بیشتر برشته کنید و بادام زمینی شما می تواند تردتر شود چند دقیقه دیگر هم برشته کنید. ولی اگر دیدید که بادام زمینی ها خوب برشته شده اند غلاف های بادام زمینی را در یک سینی پهن و بزرگ می ریزیم و محلول نمک را روی آن می پاشیم تا نمک روی پوست آن بچسبد و خشک شود.

می توانید به پوست بادام زمینی همراه با نمک زردچوبه یا فلفل اضافه کنید.

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید