کره بادام زمینی

کره گیری از بادام زمینی در خانه

کره گیری از بادام زمینی

اگر شما هم از افرادی هستید به کره بادام زمینی های توی بازار اعتقاد ندارید و می خواهید خودتان در خانه از بادام زمینی کره گیری کنید این مطلب را دنبال کنید. کره گیری از بادام زمینی آن هم در خانه از آن چه فکرش را بکنید راحت تر است. و نیاز به وسایل آن چنان پیشرفته ای ندارید.

برای کره گیری باید بادام زمینی برشته داشته باشید. اگر بادام زمینی شما خام هست آن را بو داده کنید. و اگر با پوست(غلاف) هست اول پوست آن را جدا کنید و بعد مدتی در تابه یا فر بوداده کنید.

کره گیری از بادام زمینی

برای کره گیری از بادام زمینی مراحل زیر را طی کنید. با اطمینان می گویم که خوشمزه ترین کره بادام زمینی را درست می کنید.

 

بوداده کردن بادام زمینی های خام

اگر بادام زمینی را به صورت خام غلاف دار تهیه کردید حتما پوست آن را جدا کنید. آن را داخل سینی فر یا مایکروفر بریزید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه با دمای ۱۷۵ درجه برشته شود.

 

 

پوست گیری از بادام زمینی

برای کره گیری از بادام زمینی باید مغز سفید داشته باشید. اگر بادام زمینی شما بوداده باشد پوست آن به راحتی جدا می شود. آن را لای یک پارچه بریزید و مالش دهید تا پوست آن جدا شود. می توانید از بادام زمینی برشته که در مغازه ها موجوده استفاده کنید. ولی پیشنهاد ما استفاده از بادام زمینی مخصوص کره گیری (لپه سفید) است. این بادام زمینی برشته شده و پوستش هم جدا شده است و آماده کره گیری است.

مغز سفید بادام زمینی

بادام زمینی بدون پوست قرمز

جدا کردن مغز های خراب یا سوخته

در لپه های سفید مغز خراب و یا سوخته وجود ندارد. ولی ممکن است در بین بادام زمینی هایی که خودتان برشته کرده اید چند عدد خراب وجود داشته باشد. آن ها را جدا کنید تا مغز یکدست سالم و سفید و آماده کره گیری داشته باشید. پوست قرمز بادام زمینی و تکه های آن را از قلم نندازید! و با وسواس زیاد بادام زمینی را خالص و بدون خس و خاشاک کنیدو

گرده ی پوست بادام زمینی بعدها در کره خودش را نشان می دهد و از دور حس خرابی منتقل می کند!

 

 

انتخاب دستگاه مناسب کره گیری از بادام زمینی

برای این کار ما ز دستگاه های مخصوص کره گیری استفاده می کنیم. ولی طبیعتا شما که در خانه کره گیری می کنید این دستگاه را ندارید. ولی می توانید از چند لوازم ساده موجود در آشپزخانه استفاده کنید. مثلا می توانید از خرد کن ها و آسیاب گیرهای خانگی استفاده کنید. و یا از چرخ گوشت و یا حتی از آبمیوه گیر نیز می توانید استفاده کنید.

من برای این که حرفم ثابت بشه در این ویدیو از آبمیوه گیرهای خانگی استفاده می کنم(ولی شما این کار رو نکن چون زمان بره)

 

ریختن تیکه های بادام زمینی در مخلوط کن

بادام زمینی ها را در خرد کن بریزید و به آرامی شروع به آسیاب کردن کنید. بادام زمینی ها را چند قسمت کنید و در هر نوبت یک مقدار را کره گیری کنید.

بادام زمینی ها در مرحله اول به صورت تیکه ها کوچک در می آیند و بعد حالت خمیری به خود می گیرند و بعد شروع به روان شدن می کنند. آسیاب کردن بادام زمینی را تا کره روان شدن ادامه دهید.

کره گیری از بادام زمینی ممکن است تا ۳۰ دقیقه از شما زمان بگیرد. پس لازم است که صبر و حوصله به خرج دهید و تا کره گیری کامل ادامه دهید.

بعد از آماده شدن کره بادام زمینی آن را داخل ظرف های شیشه ای یا پلاستیکی در دار بریزید و نگه دارید.

شما می توانید برای خرید کره بادام زمینی که دقیقا به روش خانگی درست شده است از همین سایت مغان هوم اقدام کنید.

برای کره گیری بهتر به نکات زیر توجه داشته باشید.

طرز تهیه کره بادام زمینی خانگی

طرز تهیه کره بادام زمینی با مخلوط کن

 

نکاتی در مورد کره گیری از بادام زمینی

من اینجا سعی کردم از بادام زمینی خام استفاده کنم تا شما ببینید چه مقدار باید تفت بدیم.
.
به این نکات حتما دقت کنید😉👇
1️⃣ همون طور که گفتم حدود ۱۰ دقیقه و با متوسط دمای ۱۷۵ تا ۱۸۰ درجه در فر حرارت بدین هر چند دقیقه یبار هم سر بزن که بادام زمینیا نسوزن
.
2️⃣ اگر در ماهی تابه تفت می دی حدودا ۱۵ تا ۲۵ دقیقه تفت بده و بعد از ۱۰ دقیقه زیر گاز رو کم کن که نسوزن(عجله هم نکن)
.
3️⃣ تفت دادن را تا آن جایی ادامه بده که بادام زمینی های شما شروع به بو دادن کنن‌
.
4️⃣ بعد از این که بادام زمینی را از فر دراوردی یا از روی اجاق برداشتی حدود پنج دقیقه منتظر بمون سرد بشن و پوستشان از مغز جدا بشن.
🔴اگر بلافاصله میخای پوست گیری کنی پوست بادوم زمینی جدا نمیشه!🔴
.
5️⃣ موقع آسیاب کردن و کره گیری صبر داشته باش و عجله نکن و این کار را طی چند مرحله انجام بده.
.

طرز تهیه کره بادام زمینی برای کودکان

6️⃣ اگر برای بچه ی کوچیکت کره بادوم زمینی درست می کنی فقط کافیه کمی خلاقیت به خرج بدی و وقتی بادام زمینی به حالت خمیر دراومد بهش شکلات اضافه کنی🤩 بچه ها عاشق ترکیب کره بادوم زمینی و شکلاتن.
7️⃣ دیگه تمومه رفیق امیدوارم تونسته باشم در کره گیری از بادام زمینی کمکت کرده باشم🤝
حتما ترکیب با عسل یادت نره نوش جان❤

 

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید