بادام زمینی

طرز تهیه خلال بادام زمینی

تهیه خلال بادام زمینی

خلال بادام زمینی سال ها است که جایگزین خلال بادام شده است. چون تقریبا همان طعم و کاربر خلال بادام را دارد و همچنین خلال بادام زمینی در مقایسه با خلال بادام بسیار مقرون به صرفه است. خلال بادام زمینی برای تهیه انواع کیک ها و خورشت ها به کار می رود. برای تزیین پلو ها هم استفاده می شود.

در این مطلب قدم به قدم تهیه خلال بادام زمینی خانگی را با شما هستم تا به سادگی بادام زمینی را خلال کنید.

 

آموزش تهیه خلال بادام زمینی

قبل از شروع خلال گیری خیلی مهم است که نوع بادام زمینی اولیه خود را برای خلال گیری مشخص کنید. برای خلال گیری لپه مخصوص خلال گیری و همچنین مغز خام بادام زمینی را پیشنهاد می شود. در این میان من لپه بادام زمینی را پیشنهاد می کنم چون هم پوست گیری شده است و هم برشته شده و با کمی خلال کردن می توانید مستقیما استفاده کنید.

من اینجا فرض می کنم که شما همان مغز خام بادام زمینی را در اختیار دارید.

1- پوست گیری کردن از بادام زمینی

برای خلال گیری مغز سفید بادام زمینی لازم داریم. اگر بادام  زمینی خام در اختیار داشته باشید پوست گیری مستقیم از آن کار سختی است. می توانید بادام زمینی را در آب و یخ بریزید یا 5 تا 10 دقیقه در آب بجوشانید و بعد خشک کنید تا پوست آن به راحتی و زدن انگشت جدا شود.

 

2- خلال کردن بادام زمینی

برای خلال گیری بادام زمینی را در ظرفی ریخته و یکی یکی بردارید و از رنده خلال گیری بگذرانید. تا به صورت ورقه ای و خلال در بیاید.

 

3- خشک کردن خلال بادام زمینی

اگر از مغز بادام زمینی برای خلال گیری استفاده کرده اید حتما مدتی بادام زمینی را در ظرفی ریخته و جلوی نور خورشید (جلوی پنجره یا هر جای دیگر) بگذارید تا خشک شود. می توانید از گرمای بخاری هم برای خشک کردن خلال بادام زمینی استفاده کنید.

 

خلال بادام زمینی برای تهیه شعله زرد

یکی از مواد اصلی و ضروری برای تهیه شعله زرد، خلال بادام هست. چند سالی است که از خلال بادام زمینی برای تهیه شعله زرد استفاده می شود.

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید