بادام زمینی

چگونه بادام زمینی را روکش دار کنیم؟

چگونه بادام زمینی را روکش دار کنیم؟

اینروزا دایرکت اینستاگرام پر شده از این سوال که چگونه بادام زمینی را روکش دار کنیم؟خب کاری نداره که 3 دقیقه زمان بزار تا یاد بگیری!

اینجا طعمی که انتخاب کردم، طعم روکش دار پفکی هست. ولی روال روکش دار کردن در طعم های دیگر هم به این شکل است.

مواد لازم:

  • 2 عدد تخم مرغ
  • 250 گرم بادام زمینی
  • آرد
  • بکینگ پودر
  • پودر آب پنیر نارنجی یا سفید یا پودر پیاز یا جعفری
  • روغن

 

 

خب برای روکش دار کردن بادام زمینی از بادام زمینی های شور و خوشمزه استفاده می کنیم، پوست قرمز آن ها را جدا می کنیم و در یک کاسه کنار می گذاریم. آرد و بکینگ پودر را هم در یک ظرف جداگانه ای ریخته و کنار می گذاریم. در ظرف دیگر دو عدد تخم را شکانده و هم می زنیم. می توانید به تخم مرغ ها ادویه های دلخواه خود را اضافه کنید. من اینجا فقط کمی نمک به آن اضافه کردم. شما می توانید فلفل قرمز، پودر پیاز و یا سرکه و یا پاپریکا را هم به تخم مرغ های خود اضافه کنید.

حالا بادام زمینی ها را در ظرف بزرگتری ریخته و طی پنج یا شش مرحله و به صورت یک در میان مخلوط تخم مرغ و مخلوط آرد و بکینگ پودر را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم.

نکته 1: مخلوط آرد و بکینگ پودر را باید کم کم و با صافی روی بادام زمینی ها الک کنیم.

نکته 2: برای آغشته کردن مواد با هم کاسه را تکان می دهیم.

نکته 3: باید مراقب باشیم که تخم مرغ ها را کم کم بریزیم وگرنه مخلوط مان گلوله می شوند و خمیری شده و بادام زمینی ها چندتا چندتا به هم می چسبند.

مخلوط کردن را تا جایی ادامه می دهیم که مواد مان تمام شود و یک لایه ضخیم اطراف بادام زمینی ها تشکیل شود. حالا آرد اضافی بادام زمینی ها را یکبار الک می کنیم می پرسید چرا؟ برای این که آرد اضافی اطراف بادام زمینی ها موقع سرخ کردن ته نشین می شود و می سوزد.

در یک ماهی تابه یا قابلمه روغن می ریزیم( به مقدار لازم) روغن باید شناور باشد و خوب بادام زمینی ها را غرق کند. قبل از ریختن بادام زمینی روغن را کمی داغ می کنیم و بعد زیرش را کم می کنیم. همان اول که بادام زمینی را سرخ می کنیم باید قابلمه را تکان دهیم و از قاشق زدن به آن خود داری کنیم. اگر به بادام زمینی ها قاشق بخورد. چون لایه اطرافش نرم است، سریع روکش آن جدا می شود و یکدست در نمیاید.

وقتی بادام زمینی ها طلایی می شوند با کفگیر آن ها را زیر و رو می کنیم، داخل صافی می ریزیم و گذاریم روغن اضافی آن بریزد. و صبر می کنیم داغی و گرمای بادام زمینی کم شود.

هنوز کارمان تمام نشده! برای طعم روکش ها هم می توانید از پودر آب پنیر نارنجی یا سفید استفاده کنید. اگر نمی دانید باید از کجا تهیه کنید در قنادی ها موجود است. این پودر بسیار خوشمزه است و طعم پفک می دهد. به جای این پودر می توانید از پودر پیاز و یا جعفری خشک آسیاب شده نیز استفاده کنید.

بعضی از افراد هم از پودر فلفل قرمز برای کاور کردن بادام زمینی استفاده می کنند.

بادام زمینی روکش دار مغان

من پیشنهاد می کنم در این مرحله از پودر های مختلف برای کاور کردن بادام زمینی ها استفاده کنید. فقط چند دقیقه بگذارید سرد شوند تا راحت میل کنید. نوش جان

اگر شمایی که این آموزش را می خوانید احیانا خانم بارداری هستید یا در آشنایان خود خانم بارداری دارید، باید به شما بگویم که مصرف بادام زمینی در بارداری فوق العاده برای خانم ها مفید است.

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید