بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی

احتمالا شمایی که این مطلب را می خوانید مقداری بادام زمینی خام دارید که می خواهید آن را برشته کنید. یک مزیتی که بو دادن بادام زمینی در منزل دارد این است که شما می توانید از هر طعمی که دلتان خواست برای خوشمزه کردن بادام زمینی استفاده کنید. فقط مواظب باشید نکاتی را که در اینجا می گویم را با دقت اجرا کنید که یک وقت بادام زمینی تان نسوزد و از بین نرود.

 

نکاتی قبل از بو دادن بادام زمینی

۱- اول از همه در نظر داشته باشید که نکاتی که در این مطلب می گویم مربوط به برشته کردن مغز بادام زمینی هست. اگر می خواهید بادام زمینی را با پوست کاغذی برشته کنید آموزش برشته کردن بادام زمینی با پوست را مطالعه کنید.

۲- اگر بادام زمینی را با غلاف تهیه کردید حتما قبل از برشته کردن پوست آن را جدا کنید و مغز کنید.

۳- قبل از برشته کردن مغز های خراب و کوچک بادام زمینی را جدا کنید تا بادام زمینی که بو داده کردید یکدست و خوشمزه باشد و ظاهر خوبی داشته باشد.

۴- قبل از تفت دادن بادام زمینی، حتما کمی آب روی مغز خام آن بپاشید. تا بادام زمینی خیس شود و بهتر برشته شود.

۵- موقع برشته کردن بادام زمینی نمک نمیزنیم. و نمک را آخر کار اضافه می کنیم.

 

۱- بو دادن بادام زمینی در ماهیتابه

بادام زمینی ها را در یک ماهی تابه بریزید و به مدت 20 تا 30 دقیقه با شعله ملایم تفت دهید. هر چند دقیقه یکبار خوب بادام زمینی را هم بزنید تا همه بادام زمینی ها مغز پخت شوند.

تفت دادن بادام زمینی را تا آن جا ادامه دهید که بادام زمینی شما شروع به بو دادن بکند. و بوی خوشایندش تمام آشپزخانه را بگیرد.

 

۲- برشته کردن بادام زمینی در فر

برای بو دادن بادام زمینی در فر  هم اول بادام زمینی را کمی خیس می کنیم در ظرف فر قرار میدهیم و درجه حرارت را روی ۱۷۵ یا ۱۸۰ تنظیم می کنیم. زمان فر را هم روی ۱۰ دقیقه کوک می کنیم ولی با توجه به میزان خام بودن بادم زمینی ممکن است لازم باشد تا ۱۵ دقیقه تفت دهید.

 

۳- بو دادن بادام زمینی در مایکروویو

برای این مورد هم مثل فر عمل می کنیم با این تفاوت که ابتدا کمی قال مایکروویو را کمی چرب می کنیم و پسته شامی را داخل آن می ریزیم. و می گذاریم ۵ تا ۱۰ دقیقه گرم شود.

 

۴- بو دادن پسته شامی در تنور

تعجب نکنید بعضی از دوستانی که این مطلب را می خوانند ممکن است در روستا زندگی کنند و یا به هر علتی در خانه خود تنور داشته باشند. اگر می خواهید همچنان متفاوت بمانید و در تنور بادام زمینی را برشته کنید آن را در یک سینی بریزید و در تنور بگذارید تا برشته شود.

 

همزمان که بادام زمینی شما در حال برشته شدن است. در یک کاسه مقداری نمک خوراکی و نیم لیوان آب بریزید و آن را هم بزنید تا حال خمیر روان به خودش بگیرد.

بعد از این که بادام زمینی شما برشته شد به آرامی آن را از شعله ی مورد نظر جدا کنید و نمک را به کمک یک چنگال به طور منظم روی بادام زمینی بریزید و هم بزنید.

نکته: بعضی از افراد دوست دارند پوست قرمز بادام زمینی را جدا کنند و بادام زمینی سفید را نوشجان کنند. اگر شما هم از این دسته از دوستان هستید کافیست بعد از برشته کردن بادام زمینی حدود پنج دقیقه منتظر شوید تا بادام زمینی سرد شود و پوست آن با کوچکترین اشاره از مغز جدا شود.

در این مرحله بادام زمینی ها را لای یک پارچه ریخته و منظم مالش دهید تا پوست آن را جدا می کنیم. بعد از این کار نمک را روی آن می پاشیم و منتظر می مانیم نمک خشک شود.

درباره آرمین عیوض وند

تعهد بزرگ تر از خودم " فروش بدون واسطه برای کشاورزها "است. که قدم به قدم و کلیک به کلیک به سمت اون پیش میرم. داستان زندگی من همون داستان مغان هوم هست. می تونی داستان مغان هوم رو بخونی و بیشتر من رو بشناسی. اگه میخای بیشتر من رو بشناسی برو تو پیج اینستاگرام armin_eyvazvand , و اونجا در مورد شغل و دانشگاه و پروژه هام همه چیز رو گفتم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید